Багатьох родичів не обирають, а щоб підтримувати нормальні стосунки в родині, слід володіти навиками спілкування з тими, хто має «важкий» характер.
Не розраховувати, що люди зміняться. Людину слід приймати такою, якою вона є. Адже випадки, коли люди змінюють характер, особливо, коли він непростий, поодинокі. Тому краще змиритися з тим, що родичі не здатні змінитися, і стримати свої ж очікування стосовно них.
Заохочувати ділитися проблемами. Слід дозволити людині висловити свою точку зору, не заважаючи і не перебиваючи її. Варто постаратися зберігати нейтральне ставлення до її слів. Спробувати досягти взаєморозуміння та взаємоповаги.
Говорити прямо і наполягати на своєму. Щоразу під час спілкування зі складною людиною варто бути напоготові, говорити прямо й демонструвати наполегливість. Переконатися, що родич правильно вас зрозумів, щоб уникнути непорозумінь.
Відстежуйте тему, що злить людину. Важливо з’ясувати, що саме, які конкретно теми чи питання провокують родича на сварку чи конфлікт. Тому, вже володіючи інформацією про «вибухонебезпечні» теми, можна бути готовими, що вони раптом випливуть у розмові.
Окреслити кордони. Певні обмеження і табу на теми, на які вам не хочеться спілкуватися, варто запровадити під час спокою, а не коли сварка чи конфлікт вже у розпалі.
Подивитися на проблему під іншим кутом. Так само це слід робити в стані спокою – спробувати зрозуміти бачення людини, з якою виникають конфлікти. Таким чином можна усвідомити, що і їй нелегко. Це може налагодити зв’язок з цією людиною.