Свіже і чисте повітря в оселі – мрія кожної господині. А коли в домі є діти, пил стає великою проблемою.
Щоб пилу було менше, є простий спосіб, чим його витирати. Для прибирання найкраще згодяться мікрофіброві ганчірки або щітки. Вони добре притягують дрібні частинки бруду за рахунок електростатичних властивостей. А от пір’яні вінички і ганчірки зі звичайної тканини просто перекидають пил з місця на місце. Якщо ж під рукою немає мікрофібрової ганчірки, то для кращого ефекту можна злегка намочити звичайну.
Для меблів
У магазині можна придбати спеціальні засоби, зокрема й поліроль, які не просто доглядають за поверхнями, але й відштовхують частинки пилу. Втім, якщо гості вже на порозі, а всі засоби закінчилися, можна розвести у воді трохи кондиціонера для білизни, злегка змочити ним ганчірку або розпорошити на поверхні і протерти. Для очищення скляних предметів можна використовувати розчин води і оцту або спеціальні засоби для очищення скла.
Універсальний спосіб
Починати прибирання краще з верхніх поверхонь і просуватися вниз, щоб пил не осідав на вже очищені меблі. Не забувайте прати або змінювати ганчірки, які використовуєте для прибирання.
Народні засоби, щоб пил довше не збирався на поверхнях
У воду додайте кілька крапель ефірної олії лаванди або троянди, а потім цим розчином протріть поверхні.
У склянку з водою влийте 50-60 мілілітрів 9% оцту, 2 чайні ложки оливкової олії і трохи аромаолії. Всі компоненти добре змішайте, перелийте в ємність з пульверизатором. Засіб розпороште на поверхні, а потім протріть ганчіркою.
А загалом, щоб пилу вдома було менше, потрібно частіше робити вологе прибирання та протирати всі доступні поверхні в приміщенні.
Цікаві факти про пил:
* пил – потужний алерген;
* у складі пилу можуть бути живі організми: грибки, пліснява, пилові кліщі;
* 70% пилу природного походження і лише 30% – це результат життєдіяльності людини;
* за календарний рік на планету Земля падає близько 10 тонн космічного пилу;
* птахи, на відміну від людей, приймають пилові ванни в якості гігієнічних процедур.