Ідея вирощувати рослини виникла у школярів ліцею імені Тараса Шевченка та їхньої наставниці, вчительки географії Інни Новохатько, торік, коли побачили в соцмережі оголошення відомого агрохолдинга.
«Ми одразу ж зацікавилися цим проєктом та подали заявку, – розповідає Інна Вікторівна. – Проте у перший сезон не встигли потрапити. Тож почали готуватися до іншого. Торік компанія обирала освітні заклади переважно на заході України. А вже цьогоріч розширила територію співпраці і на центральну її частину. Для нашого навчального закладу подібний досвід є дуже цікавим, оскільки маємо один із профілів навчання – економічний. А ця бізнес-конструкція передусім вчить учнів підприємництву, фінансовій грамотності, менеджменту, рекламувати товар, продавати його, складати бізнес-план тощо».
За словами вчительки, вдруге заявку подали ще торік у жовтні. А в січні організатори повідомили, що будуть співпрацювати. Згодом у ліцей надіслали насіння та обладнання для вирощування мікрозелені.
«Заздалегідь ми облаштували лабораторну кімнату в кабінеті біології, де і встановили п’ять стелажів, – каже керівниця проєкту. – На кожному розмістили по двадцять лотків. У них посіяли горох, соняшник, різні види редиски, мізуну (японську капусту), цибулю, червону капусту, кукурудзу. Для роботи нам надіслали різні прилади: для вимірювання кислотності ґрунту, рівня солі у воді, фітолампи, вентилятор, датчики температури, вологості… До речі, сучасна апаратура, яку надав для роботи агрохолдинг, дозволяє керувати деякими процесами, як от полив чи вентиляція, на відстані – через мобільний додаток».
Поки що у проєкті беруть участь шестеро учнів з 8, 9 і 10 класів. Відбирали їх, перш за все, за критеріями відповідальності та успішності.
«У нас є чотири агрономи, які відповідають за посів і догляд, – продовжує Інна Новохатько. – В обов’язки бухгалтера входять всі операції з грішми, відкриття рахунку тощо. А менеджер веде сторінки в соцмережах, створює відеоролики, придумала логотип, рекламує вирощену продукцію. Адже за медійність нам також нараховують бали».
Поки що команда зібрала свій перший урожай, реалізувала його і готується до продажу наступного. Здебільшого покупцями є учні школи, їхні батьки та вчителі.
«Вдалося заробити 7 350 гривень, – поділилася успіхами кураторка проєкту. – За умовами, 10 відсотків від прибутку ми маємо спрямувати на благодійність. Тож 735 гривень перерахували на відповідний рахунок агрохолдингу, де ведуться постійні збори на дрони для ЗСУ. Частину коштів ми виділили для закупівлі насіння мікрозелені, а всі інші поки що збираємо. Будемо радитися, як ними розпорядитися. Можливо, закупимо подібне обладнання для вирощування мікрозелені, бо нам надали його у тимчасове користування».
Команда вже знайшла ресторації у рідному Кропивницькому, які погодилися купувати їхню корисну продукцію. Тож цікава та продуктивна справа набирає обертів.