Завжди активна та цілеспрямована 26-річна сумчанка Тетяна Закревська після школи вирішила стати спеціалістом з маркетингу. Трудовий шлях розпочала, працюючи в інтернет-магазині побутової техніки. Проте потенціал дівчини потребував значно більшого. Тож у 2018 році її взяли на роботу в Сумську міську раду. Молодій фахівчині довірили важливу місію – розробку та впровадження бренду рідного міста, презентації його на всеукраїнському та міжнародному рівнях, а також розвивати туристичну галузь та інші важливі напрями життєдіяльності Сум. Всі задуми й плани, ідеї та проєкти відтермінувала війна
«Ми готувалися до неї, проте мало хто з нас вірив, що вона буде, – каже жінка. – Мене розбудив телефонний дзвінок о п’ятій ранку з недоброю новиною. Одразу ж зв’язалася з колегами, і ми прийняли рішення виходити на роботу, адже треба було комусь забезпечувати життєдіяльність нашої громади. Тоді зрозуміла, що моя безпосередня робота поки що зачекає, є набагато важливіші виклики. Потрібно було підтримувати волонтерський центр, куди і ми, і пересічні мешканці зносили продукти, речі, все, чим могли поділитися в ту хвилину. Згодом довелося добувати необхідні людям ліки, бо аптеки повністю спорожніли. А також в соц-мережах шукати добровольців для підвезення медиків на робочі місця і додому».
У квітні Тетяна зрозуміла, що хоче стати військовою. Радилася з друзями, як все організувати. Врешті зібрала документи та вирушила до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Рідним не стала розповідати про своє рішення, щоб не хвилювалися. 26 серпня 2022 року жінку мобілізували. Вона почала свій військовий шлях в пресслужбі командування оперативно-тактичного угруповання «Суми», а потім очолила цей напрямок. В зону відповідальності командування входила Сумська, Полтавська, частина Харківської та Чернігівської областей. «Майже щодня виїжджали у бригади, батальйони, словом, у місця розташування наших бійців в тилу, – розповідає жінка. – Ми передавали техніку, брали інтерв’ю, дивилися умови проживання, вивчали потреби бійців, з’ясовували їхній стан – моральний, психологічний… А також супроводжували регіональні та іноземні ЗМІ, інструктували їх».
На цій посаді Тетяна прослужила майже пів року. Після ротації жінка перейшла у Сумський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Серед її нових завдань – створення інформаційних кампаній щодо комплектування нових батальйонів, робота з сім’ями загиблих Захисників та Захисниць, вирішення різних питань військовослужбовців, патріотичне виховання молоді, а також робота з цивільним населенням. «Мої військові будні набагато завантаженіші, ніж колись на цивільній роботі, – зізнається Тетяна. – Праця ненормована, завжди маю бути на зв’язку. Проте я не шкодую, що обрала для себе цей шлях».
Коли все ж таки з’являється можливість відпочити, військовичка намагається приділити увагу рідним, знайомим, друзям. А також присвятити час собі, бо жінка має залишатися жінкою. Тож коли випадає нагода, Тетяна поспішає в тренажерний зал та до дівчат, які допомагають підкреслити красу… Каже, що вже звикла до військової форми. Стало значно простіше – не треба думати щодня, що вдягнути. Навіть купуючи звичний одяг в магазині, підсвідомо обирає оливкові кольори.
Своє майбутнє після Перемоги України жінка часто обдумує. Навряд чи повернеться на минулу роботу. Вона хоче займатися ветеранським хабом, тобто допомагати нашим Захисникам у реабілітації, працевлаштуванні, юридичних питаннях тощо. Сфера буде дуже актуальною і важливою. І тому Тетяна Закревська планує з головою поринути в цю роботу.
Читайте також: «Наші діти вже не бояться війни, вона їх дратує»