- Це дуже неприємне захворювання, точніше навіть не самостійна хвороба, а наслідки – отруєння чи розлад кишківника. Діарея небезпечна наслідками для людей у будь-якому віці. Вона може виникати через кілька десятків причин. Тож варто знати, коли треба звертатися по медичну допомогу, а в яких випадках можна лікуватися самостійно, зокрема за допомогою спеціальної дієти.
- Тож допомога лікаря потрібна у разі:
- якщо діарея не минає впродовж трьох-чотирьох днів;
- коли у випорожненнях спостерігаються сліди слизу, крові, неперетравлені рештки;
- якщо є сильна лихоманка.
Це ситуації, що стосуються дорослого, а з дитиною у випадку діареї звертатися до лікаря потрібно обов’язково.
Зазвичай самостійне лікування діареї супроводжується правильним харчуванням і рясним питтям. Певні продукти здатні погіршити перебіг хвороби. Тому при діареї не можна пити: газовані та солодкі напої; каву й алкоголь; молоко та молочні продукти. Не треба їсти: гострі, жирні, смажені страви; занадто гарячу або холодну їжу; горіхи і бобові; чорний хліб; цитрусові; огірки, квашену капусту, груші, сливи, виноград; супи на м’ясному і рибному бульйонах.
Подолати розлад кишківника можуть допомогти продукти, що легко засвоюються й перетравлюються, а також багаті пектином і протеїном. У цей період краще вживати банани, фруктові пюре, несолодкі свіжовичавлені фруктові соки, овочеві супи, картоплю, варені яйця, варені або приготовані на пару овочі. Також меню можна збагатити відвареним нежирним м’ясом, вівсянкою та білим рисом. Аби запобігти зневодненню, варто якомога більше вживати рідини.