Кавун на 92 відсотки складається з води. Містить усього 30 калорій на 100 грамів, а також багатий на вітаміни С та А.
Завдяки високому вмісту води кавуни насичують організм рідиною, що особливо важливо влітку. Високий рівень гідратації оберігає тіло від перегріву, запобігає сухості в роті, покращує стан шкіри й захищає серцево-судинну систему. Кавун добре насичує та може замінити повноцінний прийом їжі. Високий вміст вологи та низька калорійність роблять його чудовим засобом для схуднення.
Ягода допомагає ниркам у регулюванні метаболізму глюкози та інсуліну в організмі. Лікопін, який є у складі кавуна, знижує рівень холестерину та запобігає розвитку серцево-судинних захворювань. 800 грамів кавуна містять денну норму природного вітаміну С, який полегшує стан хворих на астму.
Ще одна корисна властивість кавуна — профілактика онкозахворювань, запалень внутрішніх органів, м’язів, хрящів і кісток, а також він прискорює загоєння ран і рубцевої тканини.
Вживання 500 грамів м’якоті кавуна заповнюють половину денної потреби в калії, що позитивно впливає на нервову систему. А кальцій і калій допомагають виводити токсини, полегшують роботу нирок. Вітаміни А і C стимулюють вироблення колагену, який робить шкіру пружною, еластичною та гладкою, усуваючи сухість та лущення. Споживання кавуна покращує роботу кишківника й нормалізує випорожнення завдяки високому вмісту води та клітковини.
Кому протипоказаний
Відмовитися від кавунів потрібно хворим із порушенням відтоку сечі, особливо тим, хто страждає на сечокам’яну хворобу, адже в такому разі споживання цієї баштанної культури може спричинити напад. Через цю ж причину краще не їсти кавун у разі аденоми передміхурової залози.
Краще не ласувати кавуном у разі хронічних колітів, діарей, загострення захворювань підшлункової залози.
Незважаючи на те, що ягода майже повністю складається з води, в ній дуже багато цукру. Калорійність низька, але глікемічний індекс (показник, який відображає вплив продукту на рівень цукру в крові) високий. Тому хворим на цукровий діабет можна їсти кавун лише невеликими порціями. В 100 грамах кавуна може міститися 1-2 чайні ложки цукру, тому він сечогінний: після того як в кров надходить велика кількість цукру, нирки отримують «сигнал» про те, що його потрібно вивести. При цьому вимивається не тільки та рідина, що надійшла разом з кавуном, але й вся інша. А це загрожує зневодненням.