Жирна шкіра
Річ у тім, що продукти з високим глікемічним індексом, такі як білий хліб, здобні булочки, картопля та макарони з м’яких сортів пшениці, підвищують секрецію сальних залоз. Відтак виділяється більше шкірного сала, ніж необхідно для нормального зволоження шкіри, і це стає причиною жирного блиску. Врятуватися від цього зовнішнього дефекту можна косметичними засобами, проте вони матимуть нетривалий ефект, а ось дієта з великим вмістом вітаміну A допоможе значно зменшити виділення шкірного сала. До раціону слід додати сушені абрикоси, моркву, яєчний жовток, шпинат і батат. А ось споживання шкідливих жирній шкірі продуктів варто скоротити.
Надмірні зморшки
Однією з причин передчасного старіння шкіри може бути надмір цукру, адже глюкоза в ньому робить шкіру менш еластичною. Зарадити цьому допоможе збільшення в раціоні кількості зелених листових овочів, спаржі, селери, баклажанів, часнику і цибулі. А ось молоко та молочні продукти, червоне м’ясо, маргарин негативно впливають на шкіру.
Прищі та вугровий висип
Через те, що ці негаразди зі шкірою виникають у власниць жирної шкіри, можна зрозуміти, що надмір борошняних продуктів та картоплі впливають на формування шкірного висипу. Через зростання активності сальних залоз пори забиваються, в них множаться бактерії й розвивається запальний процес. У боротьбі з акне дієта в комплексі із застосуванням інших засобів ефективна. Варто частіше їсти волоські горіхи, фрукти, овочі, насіння льону, морські водорості, морепродукти та рибу.
Суха шкіра
Часто суха шкіра, окрім генетичної схильності, виникає у тих, в чиєму меню бракує холестерину. Мова про тих, хто недоотримує його з продуктів харчування, зокрема їсть мало м’яса і риби. Тому їх у своєму щоденному раціоні потрібно збільшити, а також додати яйця, бобові, сою, арахіс, різні види горіхів.
Пігментні плями
Найпоширенішою причиною їхньої появи може бути нестача вітамінів, зокрема B12. Додавши в меню продукти з великим вмістом цього вітаміну, можна позбутися надмірної пігментації. У великій кількості ці корисні елементи містяться в цитрусових, полуниці, ківі, гранатах та помідорах. Також пігментація стає помітнішою після тривалого перебування під сонячним промінням. Щоб захистити шкіру від шкідливих ультрафіолетових променів, слід вживати ягоди, сливи, грейпфрути, ананаси, брюсельську й листову капусту, шпинат та гречку.