За словами травниці з Трускавця Львівської області Вікторії Писаної, найкорисніше у кульбабі – стебло. Для добової норми вітамінів достатньо з’їдати одне-два. А щоб це легше було зробити, адже «молочко» не кожному до смаку, зірвавши стебло, слід скрутити його «равликом» і відправити до рота разом із квіткою, – солодкий нектар компенсує гіркоту. Вживати можна не лише стебла кульбаби, а й квіти, листя та коріння. Ця рослина містить багато вітамінів, а також – калій, кальцій, магній, натрій, фосфор, залізо, марганець, мідь, цинк. З читачами «Сімейної газети» Вікторія Писана поділилася рецептами страв і напою з кульбаби.
Кульбаба в клярі.Квіти відділити від стебла (перед приготуванням не мити, аби не змивати корисний пилок), занурити у кляр і посмажити на розігрітій пательні. Готову страву притрусити цукровою пудрою. Для кляру: одне яйце, дві столові ложки молока, столова ложка крохмалю, сіль за смаком.
Суп.Коріння кульбаби помити, почистити, нарізати невеликими шматками і, готуючи улюблений суп, додати замість картоплі. Страва засмакує по-новому.
Кульбабкова «кава».Коріння кульбаби, попередньо помите, підсушити у духовці до крихкості (за температури 60 градусів), перемолоти. На склянку окропу – дві чайні ложки суміші. Смачно і корисно.
Тетяна ЗАХАРЧУК,