Здебільшого це пов’язано з порушенням технології вирощування розсади. Щоправда, якщо рослина скидає лише два нижні сім’ядольні листки – це не страшно. Таким чином рослина формує нові пагони та кореневу систему, після чого перші листки висихають і опадають.
Вологість. Помідори потребують помірного зволоження. Грунт не повинен ані пересихати, ані перезволожуватись. Іноді господарю здається, що землесуміш весь час має бути волога. Але під час закисання ґрунту корені не отримують достатньо кисню. Вода для поливу має бути м’яка, нехолодна та відстояна. Не можна допускати, щоб ґрунт засолювався. Для цього воду фільтрують.
Недостатнє освітлення. Ящики з розсадою потрібно помістити у добре освітленому місці або ж застосовувати фітолампи. В іншому разі розсада може скидати листочки.
Порушення температурного режиму. Зазвичай найосвітленішим місцем у кімнаті є підвіконня. Однак для розсади тут часто буває холодно, особливо якщо вікна старі та пропускають крізь щілини холодне повітря. У такому разі розсаду потрібно або переставити в тепліше місце, або утеплити вікно. Якщо холодно, вона погано розвивається і не в змозі засвоювати поживні речовини. Прийнятна температура для вирощування помідорів становить 20–23 градуси вдень і 16–18 вночі.
Сухе повітря. Приміщення з розсадою необхідно регулярно провітрювати, але не допускати при цьому протягів. Листя рослин також можна обприскувати водою з пульверизатора. Для підвищення вологості повітря поруч із розсадою можна розташувати відкриті посудини з водою, але ємності з розсадою мають розміщуватися подалі від батарей.
Нестача поживних речовин. Зокрема азоту. Допоможе аміачна селітра: 20 грамів добрива розчинити у 10 літрах води. Опадання листя спостерігається через дефіцит калію, цинку та магнію. Тож не завадить підживити розсаду комплексним добривом. Багато калію міститься у деревній золі. 2 ст. л. золи залити літром води, перемішати і полити кущі під корінь. Бананові шкірочки також є хорошим джерелом калію. Шкірочки 4 бананів подрібнити, залити 3 літрами води та настоювати кілька днів. Процідити і поливати рослини. Підживлювати краще вранці. Добрива слід лити під корінь, намагаючись не потрапити на листя та стебла. Також томати будуть вдячні за йодні процедури: крапля на 3 літри води. Підживати не частіше ніж один раз на два тижні.
Важкий ґрунт. Якщо ґрунт погано пропускає повітря до коріння, він не годиться для вирощування розсади. Тоді його потрібно акуратно розпушити.
Тіснота. Якщо розсада підросла, кореневій системі може бути тісно.