Часник стійкий до погодних умов та проростає одним з перших навесні. Щоб він добре ріс, слід вносити правильне підживлення. Для цього досвідчені городники використовують суміш трьох складових: гірчичної макухи, попелу, бурштинової кислоти (її можна купити в аптеці чи у спеціалізованому магазині).
Макуха додає необхідних елементів в ґрунт, завдяки чому часник росте здоровим. Її потрібен літр. В попелі міститься багато поживних елементів, що допома-гають розвиватися кореневій системі, листю та головкам. Знадобиться 0,5 кілограма добрива. Бурштинової ж кислоти потрібно 10 таблеток по 0,5 грама. Їх слід подрібнити в порошок, додати попіл та макуху. Посипати сумішшю ділянку з часником.
До слова, не варто перейматися точними пропорціями складових. Таким підживленням не можна перегодувати рослини. Після підживлення обов’язково слід розпушити ґрунт або покрити його перегноєм чи чорноземом, щоб корисні речовини засвоїлися краще.
Можна також взяти по пів ложки суперфосфату та хлористого калію, розмішати їх та посипати ряди з часником. Або полити розчином добрива. Для цього чайну ложку монофосфату калію розчинити у 10 літрах води. За допомогою пульверизатора обробити часник цим розчином, обов’язкового увечері.
Так само, як і часник, можна підживлювати суперфосфатом і хлористим калієм цибулю. Краще використовувати водний розчин добрив. На початку червня цибулю варто підживити азотом. Згодяться сечовина, сульфат амонію. На відро води знадобиться ложка добрива. Щоб підживити цибулю калієм, можна використати деревний попіл, який містить цей елемент у великій кількості. Одну літрову банку попелу розчинити у 10 літрах води та поливати цим розчином цибулю і часник. Таке підживлення додасть сил для росту, головки часнику та цибулі виростуть великого розміру.
Замість настою із попелу можна застосовувати сірчанокислий калій. Для цього 25 грамів добрива розчинити у 10 літрах води та полити рослини.