Кропива багата на вітаміни та залізо. Регулярне її вживання покращує травлення, нормалізує обмін речовин, відновлює клітини. Втім, кропива згущує кров, тому їсти її треба без надмірностей. Особливо тим, хто має варикоз, тромбофлебіт і атеросклероз, а також людям із густою кров’ю.
За словами травниці з Трускавця Львівської області Вікторії Писаної, найпопулярніша страва з кропиви – борщ, але приготувати з цієї рослини можна багато смачного. З читачами «Сімейної газети» господиня поділилася кількома рецептами. Один із головних «секретів» – зберегти яскравий зелений колір рослини у стравах. Для цього перед приготуванням достатньо залити її окропом на 30 секунд.
Кропива в клярі
Смачна і хрустка закуска, дещо схожа на чипси, яка дуже сподобається дітям. Для кляру: жовток, сіль за смаком, ч. л. олії, 1,5 ст. л. води. Інгредієнти ретельно збити виделкою, додати 1,5 ст. л. борошна та ст. л. тертого твердого сиру. В окремій посудині збити до піків білок, опісля додати його до суміші. Обережно перемішати, поставити на 20-30 хвилин у холодильник. Гілочки молодої кропиви занурити в кляр і випікати на декові, вистеленому пергаментом.
Пельмені
Для кропивного тіста знадобиться: 50 г кропиви, 100 г окропу, пів яйця, 1,5 ст. л. олії, дрібка солі, 300 г борошна. Кропиву збити з окропом блендером. У просіяне борошно додати сіль, яйце, олію і гарячу кропивну суміш. Замісити тісто і залишити на 10 хвилин. Для начинки: 400 г курячого фаршу, жменя дрібно нарізаної кропиви, цибуля, часник, перець, сіль.
Шарлотка з кропивою
Для тіста: 50 г кропиви, 3 яйця, 150 г цукру, 100 г борошна, чверть ч. л. ваніліну. Для начинки – 4 яблука, порізані кубиками. Яйця збити з кропивою, додати цукор, ванілін, борошно. Деко застелити пергаментом, змастити його олією, викласти яблука і вилити на них тісто. Випікати за температури у 190 градусів 35-40 хвилин. Зверху посипати цукровою пудрою.
Тетяна ЗАХАРЧУК.