Варто пам’ятати, що якість випічки залежить передусім від якості борошна і дріжджів. Що стосується паски, то тісто для неї готують у два способи: або одночасно замішують усі інгредієнти, або спершу роблять опару. Для неї потрібно перемішати частину борошна, половину дріжджів та молоко і поставити для бродіння. За другим методом паску готують довше, але вона смачніша. Пам’ятайте, тісто повинне підходити тричі: спершу опара, потім – коли додати до неї всі інгредієнти, втретє – коли тісто вже в формах. Масло для тіста повинно бути топленим, але не киплячим.
Тісто для паски любить тепло, тому про це потрібно подбати заздалегідь. Тісто треба ретельно вимісити, поки воно не перестане прилипати до рук. Вимішувати його краще руками. Воно має бути теплим, але не більше 30 градусів. І бродити в теплому місці, адже в рецептурі тіста багато цукру і жиру, що ускладнює роботу дріжджів. Тісто не любить протягів, особливо коли воно вже у формі. Адже паска під впливом холодного повітря може осісти. Самі ж форми для випічки пасок потрібно заповнити лише на третину. А перед випічкою духовку необхідно добре прогріти, тоді тісто у формах одразу нагріватиметься і паска буде вища.
Щоб тісто правильно «підростало», йому необхідно тепле, темне і тихе місце, але в жодному разі не розігріта духовка, адже дріжджові бактерії гинуть при температурі вище 50 градусів.
При випічці пасок у кухні має бути спокійно. Не можна грюкати дверцятами духовки, відчиняти їх під час приготування великоднього хліба. Після випікання паски потрібно вийняти і дати трохи охолонути у формі.
Якщо в рецепті є горіхи, то їх слід попередньо обсмажити і подрібнити. Якщо використовуються цукати, то важливо, щоб вони були одного розміру.