Вона містить велику кількість білка, який є основним будівельним матеріалом для наших клітин, тканин і м’язів. Квасоля багата на різноманітні вітаміни і мінерали –залізо, калій, магній, фолієву кислоту тощо. Ці поживні речовини важливі для правильного функціонування організму, вони можуть допомогти запобігти різноманітним хворобам. Регулярне вживання квасолі сприяє зниженню рівня шкідливого холестерину в крові. Вміст кальцію, магнію та калію сприяє зміцненню кісток і запобігає розвитку остеопорозу. Вона містить велику кількість клітковини, яка сприяє нормалізації роботи кишківника і покращує травлення.
Чи потрібно замочувати квасолю перед готуванням? Це залежить від кількох факторів. Замочування допомагає пришвидшити приготування квасолі, а також допомагає знизити рівень фітину, що сприяє кращому засвоєнню мінералів. Вважається, що зерна потрібно витримати у воді незалежно від віку та свіжості. Ось тільки молоду квасолю можна не залишати відмокати на всю ніч. Достатньо витримати її у підсоленій воді 1-2 години. Знову ж таки, скоротиться час готування, і їжа буде не надто обтяжлива для організму. Однак це не обов’язково, можна обійтися і без замочування. Якщо квасолю не замочували, то воду, в якій вона вариться, після закипання краще злити і знову залити чистою водою.
Зазвичай час варіння залежить від типу квасолі, її якості та способу приготування. Якщо квасолю попередньо замочували, то біла вариться близько 40-60 хвилин, тоді як червона може потребувати більше часу, приблизно 50-70 хвилин. Без попереднього замочування біла квасоля може потребувати близько 2-2,5 годин варіння, а червона – близько 2,5-3 годин.