Продукт слід зберігати у прохолодному місці — погребі чи холодильнику. Якщо ви купили квашену капусту в магазині, то термін придатності та умови зберігання вказані на упаковці. Головний ворог квашеної капусти — тепле повітря. Через наявність у складі капусти живих бактерій і пробіотиків при підвищеній температурі вона може або дуже швидко висохнути, або швидко скиснути.
Визначити, що капуста почала псуватися, можна за сильним запахом — вона матиме дріжджовий відтінок. Та й смак продукту, який скис, ні з чим не сплутати. Але якщо запах або смак продукту змінився, не слід його одразу викидати. Найперший спосіб — просто промити. Однак при цьому частина вітамінів руйнуються. Перекислу капусту можна просто відтиснути, скласти щільно в літрові банки і зверху залити невеликою кількістю окропу. Зберігати її краще в холодильнику, а використовувати для приготування солянки. На головку свіжої капусти для такої солянки потрібно покласти одну-дві жмені квашеної.
Частину перекислої капусти можна використати для салату. На кілограм капусти візьміть дві морквини, натерті на грубій тертці, і два тонко порізані зелені яблука. Добре перемішайте, додайте трохи цукру. Щільно складіть у скляну банку. Якщо соку буде мало, слід додати трохи кип’яченої охолодженої води. Перед подачею у салат можна додати дрібно порізану цибулю або промиті родзинки, заправити олією.