Восени минулого року на виставці-ярмарку декоративної птиці та живності у Бершаді Вінницької області відвідувачі особливу увагу приділяли кролям Наталії Насонової із Теплика, що на Гайсинщині. Вона намагається не пропускати такі заходи і у Бершадь приїхала вже вп’яте. «У мене представлені кролики порід Каліфорнійська, Бургундська, Європейська шиншила, Французький баран. Я дуже люблю цих тваринок, – каже Наталія Насонова. – Повністю присвячую їм свій вільний час, охоче доглядаю за ними».
Жінка давно мріяла про розведення кролів. Любов до вуханів у неї зародилась, мабуть, ще у дитинстві. Дідусь і бабуся дівчинки жили у селі і тримали кролів. Наталія тоді залюбки годувала тваринок, допомагала старшим доглядати за ними. Серйозно ж кролівництвом почала займатися лише шість років тому, а до цього працювала у соціальній сфері – доглядала за літніми людьми. Перед тим як приступити до цієї серйозної справи, багато читала спеціальної літератури, поглиблювала свої знання на вебінарах, навіть закінчила курси кролівництва.
Дбайлива господиня створює для тваринок затишок, утримує їх у добротному приміщенні в залізних клітках промислового виробництва. Нині у Наталії Миколаївни близько ста тварин. «Раніше тримала одночасно кролів восьми порід, – розповідає жінка. – З них вибрала найкращі, найперспективніші, які добре плодяться і ростуть. Саме такі останнім часом найбільше цікавлять кролівників».
Наталія Насонова дбає про те, щоб люди від її кролів мали хороше племінне поголів’я. Її вухані вирізняються плодючістю, відповідають високим стандартам якості та вимогам споживачів. Молодняк добре росте і швидко набирає вагу. До того ж тваринки мають привабливий зовнішній вигляд.
«Годую кролів зерносумішшю, даю тільки сухий корм, сіно, а в раціон молодняка перші два-два з половиною місяці додаю ще й гранули домашнього виробництва, в яких достатньо вітамінів і поживних речовин для росту, – продовжує розповідь Наталія Миколаївна. – Щодо компонентів для гранул: це все індивідуально, тут велика рецептура. Зокрема це ячмінь, овес, кукурудза, пшениця у невеликій кількості, висівки, соєва макуха, шрот (соняшниковий і соєвий) і 35% сіна з люцерни. Крім гранул, обов’язково даю окремо сіно – це для кроликів дуже важливо».
Господиня вирощує кролів переважно для племінного поголів’я, тож прагне закладати тваринкам хороший імунітет. Вона вчасно проводить профілактичні випоювання, робить щеплення лише якісною вакциною. У догляді за кролями Наталії Миколаївні допомагають і підтримують у всьому чоловік Володимир і син Василь.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.