Нині доволі часто з нагоди якогось свята чи пам’ятної події дарують не традиційний букет, а кімнатну рослину у горщику. Такі квіткові подарунки – це не лише краса на свято, а й чудовий спосіб додати затишку в оселю на тривалий час.
«Рослини, які продаються як «живі букети», часто висаджені в тимчасовий, тісний горщик із торфовим ґрунтом, що швидко пересихає. Крім того, деякі квіти можуть бути щільно посаджені в декоративний горщик без дренажу. Тому пересаджувати такі рослини у більшості випадків потрібно, – переконана досвідчена квітникарка Наталія Сирота. – Пересаджування в якісний, відповідний для виду ґрунт і горщик з отвором для стоку води дає рослині більше простору для розвитку кореневої системи та покращує доступ до вологи й поживних речовин».
Щоб забезпечити комфортне середовище таким квітам, їх треба правильно розмістити. Комфорт залежить від виду рослини, зауважує Наталія Василівна, але є загальні правила. Так, більшість кімнатних рослин полюбляють яскраве, але розсіяне світло. Тому необхідно уникати прямих сонячних променів – вони можуть обпалити листя. Для більшості «живих букетів» ідеальна температура у приміщенні – від 18 до 24 градусів. Деякі рослини люблять підвищену вологість, тож їх варто обприскувати або ставити поруч із ними миску з водою чи зволожувач повітря. І ще: слід уникати протягів – це може бути шкідливо, особливо взимку.
Наталія Сирота звернула увагу на деякі особливості догляду за «живим букетом». Зокрема, стосовно поливу наголосила: важливо квіти не перезволожувати. Оптимально поливати, коли верхній шар ґрунту підсох. Частота поливу залежить від сезону, температури у приміщенні та виду рослини. Підживлювати «живий букет» можна через три-чотири тижні після пересаджування. Квітникарка радить: для кімнатних рослин краще використовувати добрива у рідкій формі, дотримуючись інструкції. Важливо також дбати про обрізку та чистку. Щоб стимулювати новий ріст і зберегти рослину охайною, потрібно регулярно видаляти зів’яле листя і квіти.
«Подарований «живий букет» – це маленький сад у мініатюрі, – стверджує Наталія Василівна. – Трохи уваги – і він довго тішитиме вас своєю красою».
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.