На початку жовтня полуниця потребує особливого догляду. Слід ретельно оглянути кущі, обрізати все пошкоджене та сухе листя, видалити омертвілі та уражені шкідниками частини рослини. Варто також видалити бур’яни з грядки, але так, щоб не пошкодити коріння кущиків.
Не треба скошувати листя, якщо на кущах полуниці немає ознак захворювання. Адже це негативно вплине на врожайність полуниці наступного року. Бо саме в цей час літнє листя змінюється на осіннє, з яким рослина буде зимувати. Тому потрібно стимулювати утворення осіннього листя, щоб кущі змогли закласти квіткові бруньки.
Щоб оновити грядку з полуницею, потрібно видалити старі та слабкі кущі, які мають огрубіле коріння на поверхні землі. Їх потрібно замінити молодими розетками від найміцніших рослин, які необхідно виймати з великою грудкою землі, щоб не пошкодити коріння.
Восени не слід обривати вуса полуниці, бо так можна пошкодити увесь кущ. Краще скористатися садовими ножицями. Залишати слід до 10 сантиметрів.
Щоб шкідники та фітопатогени не залишалися на кущах до зими, після обрізання хворого листя та частини уражених кущів, можна обсипати грядку деревною золою. Якщо на полуниці влітку був кліщ чи інші шкідники, тоді кущі варто обробити біопрепаратами. Таке добриво не накопичується у ґрунті і не буде шкідливим для людини та черв’яків.
Запобігти утворенню сірої гнилі, бурої чи білої плямистості у майбутнього сезоні можна, обробивши грядку препаратами, які містять сінну паличку. Але таку обробку потрібно проводити лише ввечері.
Щоб коріння суниці не оголювалося, на грядці потрібно розсипати компост, перегній чи біогумус. Компост поточного року також уже можна використовувати для мульчування грядки.
Найкращий матеріал для полуниці від зимового холоду – це сніг. Але часто буває, що морози вдарили ще до того, як випав сніг. Щоб укрити полуницю згодиться сіно, солома, ялинові та малинові гілки. Але найкращим укриттям буде хвоя, вона здатна пропускати повітря, зберігаючи тепло, тому кущі полуниці не будуть випрівати. Головне, щоб молоді кущі були утеплені повністю. А кущі полуниці, що плодоносять не один рік, можна обкласти навколо, щоб захистити лише коріння.
Також можна використовувати синтетичні матеріали. До прикладу – агроволокно: агротекс чи сланбонд. Його потрібно класти на дуги, що влаштовані поміж грядками полуниці. Тим самим ви створите для кущів простір із комфортною температурою.