Безумовно, пилосос – надійний помічник у процесі прибирання дому. Проте помилки, допущені піл час цього процесу, можуть і поломку приладу спричинити, і прибирання звести нанівець. Тож які найпоширеніші помилки найчастіше допускають люди під час прибирання?
Нерегулярне очищення
Забитий повністю контейнер або мішок для збору сміття знижує потужність всмоктування приладу і змушує перегріватися його двигун. Відтак прибирання просто беззмістовне, бо пилосос не може ефективно увібрати руд, лише гріється і може вийти з ладу. Є сучасні моделі, котрі підкажуть спеціальними датчиками, що їх пора очистити, проте не складно стежити і за звичайним пилолосом. Коли пилозбірник наповнився на дві третини об’єму, пора його почистити. Також варто звертати увагу на відсік корпусу, куди вставляється пилозбірник, його потрібно протирати злегка вологою ганчіркою, щоб і там не збиралося зайвого пилу та бруду. Якщо інструкція дозволяє, то пилозбірник можна час від часу мити засобом для миття посуду та теплою водою. А багаторазовий мішок потрібно витрусити і випрати. Одноразовий, зрозуміло, викидати заповненим і замінити на новий.
Недогляд деталей
Чистити шланг, трубки та насадки треба не лише тоді, коли пилосос вже не здатний всмоктувати пил. Щітку бажано чистити після кожного прибирання, особливо якщо в домі є домашні тварини. Шланги і трубки можна звільнити від бруду за допомогою довгого міцного дроту.
Надто швидке прибирання
Якщо так робити, то пилосос не встигає ефективно прибрати, навіть якщо він з переліку найпотужніших. Особливо мова про прибирання килимів. Кожну ділянку підлоги слід пропилососити хоча б вперед і назад, перш ніж взятися за іншу. А килими та інші текстильні вироби краще чистити у більшій кількості напрямків, щоб позбутися пилу між волокнами.
Використання пилососа на високій потужності
Звичка завжди пилососити на високих оборотах приладу може пришвидшити його поломку, бо таким чином постійно навантажується двигун, а він довго так не витримає. Так, деякі поверхні, до прикладу, килими та м’які меблі дійсно краще чистити на підвищеній потужності. А з гладкими поверхнями пилосмок впорається і у звичайному режимі.
Вологі поверхні
Якщо пилосос не призначений для прибирання вологих поверхонь, то цього ним робити не можна. У нескладному випадку намокле сміття всередині пилозбірника смердітиме, а в найгіршому – пилосос зламається.
Збір неформатного сміття
Буває, для наведення ладу під час або після ремонту приміщення використовують звичайний пилосос. Проте для такої мети слід користуватися спеціальними професійними або промисловими приладами, котрі подібної роботи не бояться. Бо звичайні побутові моделі підходять лише для повсякденного прибирання. Навіть перед черговим прибиранням вдома треба оглянути підлогу, чи немає на ній папірців, целофану, іграшок та інших дрібних предметів, які можуть забити пилосмок.