Трапляється, що люди використовують для сну не одну, а дві подушки через те, що так зручно. Або навіть кладуть дві подушки одна на одну, щоб спати на доволі високих подушках. Проте і народні прикмети, і головне – лікарі кажуть, що так не треба робити.
Народні вірування про дві подушки для однієї людини запевняють, що, ймовірно, саме через це самотня людина не може знайти половинку, бо у Всесвіт надходить сигнал, що ліжко не порожнє і партнер не потрібен. Також народні перестороги стверджують, що дитина, котра спить на двох подушках, може вирости невпевненою в собі.
Якщо орієнтуватися на думку лікарів-неврологів і сомнологів (фахівців зі сну), то вони радять взяти за правило: одна людина – одна подушка. І також застерігають, чому не можна спати на високій подушці.
З приводу двох подушок: у такій ситуації важко якісно виспатися, бо голова сповзає, м’язи напружені під час усього часу сну. Відтак, прокинувшись, людина може відчувати втому, біль у шиї та головний біль. Стосовно малят, то педіатри не радять використовувати подушку для немовлят, а замість неї підкласти під голову пелюшку, складену вчетверо. Подушка дитині не потрібна доти, доки вона, вкладаючись спати, не почне сама собі підкладати щось під голову – кулачок, до прикладу. Тоді можна класти маля спати на подушку.
Цікаво, що лікарі таки радять мати в ліжку дві подушки, але не обидві під головою. Другу подушку фахівці радять класти між ніг: вона підтримує їхній нормальний рівень і позитивно впливає на поставу. У результаті навантаження на поперек зменшується, стегна розслабляються. А ще додаткова подушка може запобігти нічним судомам, які виникають через незручне положення ніг. Також подушка між ногами зменшує ризик появи апное – це зупинка дихання під час сну. Бо правильне положення тіла забезпечує оптимальну роботу кровоносної системи, і всі органи отримують повноцінне однакове живлення.