Кімнатні рослини – невід’ємна частина інтер’єру. Але без належного догляду квіти та інші кімнатні рослини не будуть розвиватися і можуть загинути. Особливу увагу варто приділяти їх поливу. Дуже важливо не лише те, як часто і як саме поливати кімнатні рослини, а навіть і яку воду використовувати для цього.
«Воду з-під крана для поливу кімнатних рослин можна брати, – каже флористка Наталія Сирота з Вінниччини, – тільки її потрібно кілька днів потримати у відкритому відрі, щоб вона відстоялася і мала кімнатну температуру. Дуже корисно поливати рослини дощовою, а взимку – сніговою талою водою. Однак вона має бути не застояна, бо можна занести грибок. Ідеальною ж для поливу є вода з акваріума».
Досвідчена квітникарка навела вагомі аргументи на користь використання акваріумної води для поливу кімнатних рослин. Ця вода за своїми властивостями близька до річкової – у ній ідеальний баланс корисних речовин, вона не містить хлору. До того ж це чудове добриво, використання якого на регулярній основі покращує зовнішній вигляд рослин, сприяє цвітінню.
Дотримуючись правил і слушних порад квітникарів, можна забезпечити рослинам успішний ріст, красу та пишне цвітіння. Фото автора.
Уваги заслуговує й досвід домогосподарки Людмили Каширської з Гайсинського району Вінницької області, яка кімнатні рослини поливає… відваром овочів. «Донька щороку на зиму привозить до нас у квартиру квіти та кімнатні рослини, – розповідає господиня. – Частину вазонів розміщую на підвіконнях у під’їзді. Зазвичай вони переносили цей період важко. А цьогоріч усі рослини мають гарний вигляд, цвітуть, листя не в’яне, не опадає. Герань, щучий хвіст, алое, фікуси, пальму юка та інші рослини раз на два тижні поливаю відваром овочів – моркви, буряку, картоплі, капусти. При відварюванні солі не додаю. Коли добре охолоне, розбавляю звичайною відстояною водою у пропорції 1:1. Безперечно, це і цінне підживлення для рослин. Інколи поливаю квіти і заваркою чаю – трав’яного чи пакетованого».
Жорстка вода містить мінерали, які можуть з часом зашкодити рослинам. Як уникнути цього? «Дуже жорстку воду, яка несприятливо впливає на рослини, можна пом’якшити, додавши мінеральні добрива, – стверджує Наталія Сирота. – Але їх потрібно підбирати окремо для кожної рослини і бажано чергувати».
Квітникарі добре розуміють, як важливо не допускати повного висихання ґрунту. А як бути, коли господарі у відпустці і їх довго нема вдома? Є кілька способів вирішити цю проблему: скористатися методом ґнотового поливу або придбати спеціальні горщики з автополивом… «Ми використовуємо конусовидні фігурки з кераміки, – ділиться досвідом Наталія Сирота. – Наповнюємо їх водою і розміщуємо в горщику. Кераміка намокає, і вода таким чином потрапляє в ґрунт».
Нюансів поливу кімнатних рослин чимало. Дотримуючись правил і слушних порад квітникарів, можна забезпечити рослинам успішний ріст, красу та пишне цвітіння.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.