Людський організм старіє, і цей процес не залишається непоміченим на шкірі зокрема. За словами дерматологів, є певні ознаки старіння, які вважаються нормальними для кожного конкретного віку. Загалом на старіння шкіри впливають багато факторів, мова зокрема про генетику, проте вирішальну роль відіграє вибір способу життя. Найпоширенішими причинами передчасного старіння шкіри є незахищене перебування на сонці, куріння, надмірний стрес, забруднення повітря, неякісне харчування, зокрема якщо є дефіцит поживних речовин, споживання алкоголю, генетичні порушення.
Очікувані ознаки старіння в 20 років
З 20 років можуть почати з’являтися плями від сонця на обличчі й тонкі зморшки. Ненормальними в такому віці є глибокі зморшки, сухість, втрата нормального зволоження природним жиром на обличчі і в’яла шкіра.
Після 30 років
У цьому віці можливі проблеми з пігментацією, тонкі лінії і прищі в дорослих. Крім того, у декого формуються западини або синці під очима.
Після 40 років і старше
Після перетнутої межі у чотири десятки років зміни шкіри стають ще прискоренішими. Втрачається природний колаген та еластин, формуються більш глибокі зморшки, змінюється текстура шкіри. У багатьох жінок у цьому віці починається менопауза, і ці гормональні зміни помітно впливають на старіння шкіри.
Щоб уберегтися від надмірного старіння шкіри, експерти радять найперше берегтися від сонця. Для цього треба менше перебувати під його прямими променями. Корисні сонцезахисні окуляри, головні убори та одяг із захистом від ультрафіолету. Щодня, і не лише влітку, слід використовувати сонцезахисний крем із рівнем захисту не менше SPF 30+. Влітку цей показник має бути вищим, і чим більші цифри, тим кращий захист.